הידרוקלין נועד לפרק שומנים, שמנים, גריז וחומרים אורגניים אחרים שאיתם הוא בא במגע בבורות שאיבה, צינורות ביוב ובורות מפרידי שומן.

גם מסירי השומנים והטיפולים הביולוגיים הטובים ביותר אינם ממיסים את כל השמנים והשומנים. במשך הזמן השומנים העקשניים ביותר מצטברים על המשאבות, הצינורות, המצופים והקירות ויש להסירם כדי להבטיח את פעילותם התקינה של בורות שאיבה, בורות מפרידי שומן ועוד.

הידרוקלין מתחיל בפעולת פירוק מידית במגע עם קרקע אורגנית, גריז, שמנים ושומנים והופך את הפחמימנים הקשים האלה לשלושה תוצרי לוואי נטולי ריח וידידותיים לסביבה: מים, פחמן דו חמצני וחמצן. יתרונות נוספים הם הפחתה של  חומרים רעילים כגון מימן גופרתי, הפחתת ריחות, הפחתה בצריכת החמצן הכימית (CODD), הפחתה בצריכת החמצן הביולוגית (BOD), הפחתה של כלל המוצקים המרחפים (TSS) וגידול משמעותי בכמות החמצן המומס.

כיוון שהידרוקלין מעלה את רמות החמצן המומס, הוא מאיץ את חילוף החומרים של החיידקים הטבעיים ובכך משפר את איכול הגריז והשמן בהמשך הזרם לאחר נקודת הטיפול.

צינורות הניקוז איטיים או סתומים? דרוש ניקוי מקדים לפני התחלת תהליך טיפול ביולוגי?

הידרוקלין הוא התכשיר האידיאלי להסרת מצבורי שומן מצינורות הרקה! כיוון שהוא עובד מהר, הידרוקלין הוא חלופה מעולה לניקוי הצינורות באמצעות לחץ מים או שאיבות תכופות. הוא מצוין לניקיון בבורות מפרידי שומן קודם להפעלת תכנית תחזוקה ביולוגית (ע"י PASSAGEE)

הידרוקלין מפרק קרקע אורגנית, גריז, שמנים ושומנים המצטברים בתוך צינורות ההרקה ועושה זאת ברגע המגע! הידרוקלין מגיב בשלבים, הוא לא יעצור עד שיסיים את העבודה. גם כאשר נדמה שתהליך הפירוק נחלש, הוא עובר לשלב הבא וממשיך לפרק במרץ חומר אורגני שבא איתו במגע. גם לאחר חמישים דקות, הידרוקלין עדיין עובד וממשיך לפרק שומנים עיקשים, שמנים וגריז. לאחר סיום כל שלבי הפירוק של הידרוקלין, הגריז, השמן והחומר האורגני נעלמו ונשארו רק מים.