חברת לוגיה מערכות אחזקה מספקת מערכות לסינון שמנים. מערכות הסינון מבוססות על מסנני העומק ומורכבות על מערכת הזרמת השמן דרך המסנן.

המערכות קיימות במידות ובספיקות שונות וניתן להשתמש בהן כמערכת סינון קבועה המוצמדת למכונה או כמערכת ניידת.
במהלך תכנון המערכת התמקדנו ביצירת מוצר פשוט ואמין שיספק את דרגת הניקיון הרצויה באפס אחזקה.
מערכות הסינון מתוכננות לעבוד ברציפות וללא תקלות, גם בתנאי סביבה קשים.

Oil filters and elements

חברת לוגיה מערכות אחזקה בע"מ מספקת ללקוחותיה מסנני עומק איכותיים. לעומת מסנן רגיל, אשר עובד בספיקות ובלחצים גבוהים, מסנן עומק עובד בספיקות ובלחצים נמוכים ומסנן את השמן לעומק. עקרון הפעולה של מסנן עומק שונה מהותית מזה של המסננים הרגילים המוכרים בשוק והם נקראים לעיתים  גם  מסננים עוקפים (Bypass), מכיוון שניתן להרכיבם בהתקנה עוקפת לזרם הראשי.

יתרונות מסנן העומק

  • היתרון המרכזי של מסנן עומק הוא שטח הפנים העצום שלו. לשם השוואה: שטח הפנים של מסנן רגיל הוא כ- 1 מ"ר, לעומת מסנן עומק מקביל אשר שטח הפנים שלו משתרע על פני כ- 150 מ"ר. להבדל זה משמעות אדירה בכל הקשור לקיבולת מזהמים (DHD) של המסנן.
  • יתרון נוסף: מסנן רגיל קולט עד כ- 100 סמ"ק מזהמים מסוג אחד- מים או חלקיקים, ולעומת זאת מסנן עומק מסוגל לקלוט כ- 1,500 סמ"ק של מים ו/או חלקיקים מוצקים, או מוצקים חלקים.

בנוסף, סופחים מסנני העומק 100% מים חופשיים ומומסים ומסירים חלקיקים עד לגודל של 1 מיקרון. כתוצאה מכך, דרגת הניקיון אליהן ניתן להגיע בעזרת מסנן עומק גבוהה יותר – ולעיתים אף עולות מעל לרף הדרישות התעופתיות.

המסנן מורכב משני רכיבים:

  • בית המסנן– עשוי יציקת אלומיניום או אבץ לשימוש רב פעמי, ניתן לפירוק ולהעברה.
  • אלמנט סינון– עשוי מנייר מיוחד שעבר טיפול כימי ונעטף במתיחה באופן שיוצר צפיפות ייחודית לאלמנט הסינון ומאפשרת קבלת תוצאה מיטבית ודרגת סינון גבוהה. אלמנט הסינון סופח לתוכו מים  וחלקיקים ואינו רגיש לרעידות, אשר במסנן רגיל עלולות לגרום לשחרור המזהמים מהמסנן אל תוך זרימת השמן. אלמנט הסינון הוא חד פעמי ואינו ניתן למחזור ויש להחליפו אחת לחצי שנה או כאשר הוא נסתם. המסננים מגיעים בגדלים שונים: Light Duty, Heavy Duty, Super Duty.
    את המסנן ניתן להרכיב ישירות על גבי מנוע מערכת הדלק, מערכת הידראולית או תיבת הילוכים, כל עוד מתקיימים בהן לחץ וזרימה.

ייעוץ :

הכנת מכרזים, כתיבת מפרטים , התאמות שמנים, ייעוץ אחסנה ,שימור ,מתודות אחזקה , סימון שמנים, ניטור בלאי, אחזקה פרו-אקטיבית.

מערכות גירוז, ניטור טמפרטורות ונקודות כשל.